AYSKAD, SARI BARETLİ KIZLARLA...

AYSKAD üyeleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Tüm Asansör ve Sanayici İş İnsanları Derneği TASİAD’ın sponsorluğunda düzenlenen kahvaltılı toplantı ile asansör sistemleri dalında eğitim alan kız öğrenciler ile bir araya geldi.
“AYSKAD, Asansör Sektörüne Sarı Baretli Kızlar Yetiştiriyor” sloganıyla yapılan toplantıya asansör sistemleri dalının 11.ve 12. sınıfında eğitim gören kız öğrenciler katıldı.

A sansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD) üyeleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Tüm Asansör ve Sanayici İş İnsanları Derneği TASİAD’ın sponsorluğunda düzenlenen kahvaltılı toplantı ile asansör sistemleri dalında eğitim alan kız öğrenciler ile bir araya geldi.

Öğrencilerin asansör sektörünü daha yakından tanımaları için sektörün farklı katmanlarında çalışan ve kendilerine rol model alabilecekleri iş kadınlarıyla tanışmalarının amaçlandığı toplantıya Aydın, Bursa, Erzurum, İzmir, Konya ve İstanbul ‘dan AYSKAD üyeleri yoğun katılım sağladı.

Katılımcıların kendilerini tanıtmalarıyla başlayan toplantıda konuşma yapan AYSKAD Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Bulut, Türkiye’nin yeni dünya düzenine ayak uydurabilmesi için kadınların toplumsal hayatın her alanında aktif olarak yer almaları gerektiğini belirterek bu durumun mesleklerde cinsiyet ayrımcılığını ortadan kaldıran en önemli etken olduğunun altını çizdi.

Asansör sektöründe kadın iş gücünün yadsınamayacak kadar çok olduğu ve mesleki eğitimli gençlere sektörün her kademesinde ihtiyaç duyulduğunu anlatan AYSKAD Başkan Yardımcısı Deniz Demirkaplan da AYSKAD olarak öğrencilerin sahada staj yapmaları için sektör firmalarıyla irtibat halinde olduklarını ve 2019-2020 eğitim döneminde 42 öğrenciye bölümlerine uygun staj yapma olanağı sağladıklarını belirtti.

Toplantıda söz alan bir başka isim de AYSKAD yönetim kurulu üyesi ve Aydın temsilcisi Meltem Büger oldu. Büger, asansör sektörünün gelişimi için mesleki eğitime çok önem verdiklerini, Milli Eğitim Bkanlığı (MEB) ile imzalanan protokolle nitelikli ve kapsayıcı mesleki eğitim modelini Türkiye geneline yaymayı hedeflediklerini ifade etti. 3 yıllık protokol kapsamında toplam 12 okula hizmet götürüleceğini belirten Büger, Aydın Mimar Sinan MTAL için çalışmalara başlandığını, sırasıyla Malatya Şehit Gökhan Ertan MTAL ve Bursa Ovaakça Şarık TARA MTAL’in 2020 yılında çalışma kapsamına alındığını belirtti.

AYSKAD Üye İlişkileri Komisyonu Başkanı Gönül Kaya ise konuşmasında, AYSKAD’ ın sektörde kadın istihdamını güçlendirme çalışmaları kapsamında 14 kız öğrenciye burs verildiğini, okulların kariyer günlerinde yapacakları tanıtımlarla bu sayıyı önümüzdeki dönemde iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

“AYSKAD Asansör Sektörüne Sarı Baretli Kızlar Yetiştiriyor” sloganıyla yapılan toplantıya katılan asansör sistemleri dalı 11.ve 12. sınıf kız öğrencileri, AYSKAD’ın yapmış olduğu çalışmaları ilgiyle takip ettiklerini, sektörün öncü kadınlarıyla bir arada olmanın kendilerine özgüven sağladığını ve “Kadınlar Günü” özelinde güzel bir gün geçirdiklerini ifade etti.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
asansorvizyondergisi https://t.co/f5GeBz3Adp . . . . . . . #asansörvizyondergisi #asansor #asansör #lift… https://t.co/5sVVWPcm8Z
https://t.co/kxtlr5NAlO
https://t.co/32QFeb6hzd
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter